روزنوشته های کارمند مجرد

بنزین، قطعی اینترنت و جدا شدن از همۀ دنیا😔

يكشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۱۳ ب.ظ

چندبار Google را خواستم مشاهده کنم که یادم آمد اینترنت قطع است! چندبار نیاز مُبرم به دانستن مطلبی در خصوص پژوهشم پیدا کردم، یادم آمد Google قطع است!😔

گرانی بنزین در همین اولِ راه، هم روی اعصابِ همه رفته و هم حس بدی را دارد ایجاد می‌کند: گناهِ من چیست که می‌خواهم به اینترنت دسترسی داشته باشم و اینترنت هم ندارم؟

پر از خشم، استرس، نااُمیدی و فرسودگی هستم؛ چه آرزوهایی داشتم برای زندگیم، اما هنوز در مسکن، خودرو و زن و زندگی مانده‌ام.😔

هنوز با شرمندگی در خانۀ پدری زندگی می‌کنم و استقلال و مردانگیم، همه زیر سؤال است. از روی پدرومادرم خجالت می‌کشم که چرا با این سن هنوز در خانه، مزاحمشان هستم.

پول‌هایم را خرج خرید مایحتاج خانه می‌کنم که حداقل بتوانم با یک رویی، چیزی بخورم و شب زیر سقفی بخوابم.

کدام مسئول یا نماینده در این مملکت، دردِ من را می‌فهمد و برایش اهمیت دارد؟ برای کدامشان اهمیت داشته که امروز بیشتر از سی سال سن دارم و نه مسکنی دارم، نه خودرویی، نه همسری و نه زندگی‌ای؟

⛔️این سطور را ضدانقلاب نمی‌نویسد! ⛔️والله قسم و به خون پاک شهدای انقلاب، این حقیر فقط دردم را می‌نویسم تا فقط خالی شوم!

انقدر سال‌ها و سال‌ها گفتیم و نوشتیم، چه سودی برای من و همۀ مستضعفان که صاحبان اصلی این انقلاب هستند داشت؟ بیکاری جوانان را نمی‌بینیم؟ نااُمیدی‌ها را نمی‌خواهیم درک کنیم؟ شکسته شدن کمرِ مردم زیر گرانی‌ها را باور نداریم؟ تا چه زمانی یک لیوان گنجایش دارد؟

زندگی کردن و زنده ماندن تفاوتی ندارد؟ دردهای حاصل از سوءمدیریت و بی‌کفایتی را باید کجا گفت و فریاد زد که برچسب ضدولایت و ضدانقلاب نخورد؟

تف بر ذاتِ همۀ دشمنان ایران و انقلاب و خون پاکِ شهدا!

حسّ جدا شدن از همۀ دنیا، حسّ خوبی نیست...😔😔

 • ۹۸/۰۸/۲۶
 • کارمند مجرد

روزنوشت

نظرات  (۱۱)

 • دانیال طاهری فر
 • و بیشتر از هروقت جای خالی یک موتور جستجوی قدرتمند ایرانی را حس کردیم 

  پاسخ:
  من شخصاً با اختراع دوبارۀ این چرخ‌ها به دلایل متعدد موافق نیستم! آیا می‌توانیم همۀ چیزهایمان را از دنیا جدا کنیم و مدل ایرانیش را بزنیم؟ اصلاً عقلانی است؟
  درد و مشکلات ما مسائل دیگری هست که در اینجا نمی‌گنجد.

  همه شرایط سختی داریم. ان شا الله خدا نجاتمان میدهد.

  ⛔️این سطور را ضدانقلاب نمی‌نویسد! ⛔️والله قسم و به خون پاک شهدای انقلاب، این حقیر فقط دردم را می‌نویسم تا فقط خالی شوم!

  تف بر ذاتِ همۀ دشمنان ایران و انقلاب و خون پاکِ شهدا!

  دوست عزیز بخوای یا نخوای باید قبول کنی کسانی هم هستند توی این جامعه که هم کشورشون و هم مردمشون رو دوست دارن ولی این حکومت که حالا شما ترجیح میدی لقب انقلاب بهش بدی رو قبول ندارن، نه دزد و راهزنن مثل کسایی که از اعتراض مردم سو استفاده کردن و به اموال شخصی نه دولتی دستبرد زدن نه لولو خورخوره اونا فقط به دلایل مختلفی این نظام رو قبول ندارن، نمیشه انتظار یه حکومت مردم سالار و دموکراتیک رو داشت تا زمانی که خودمون لایقش نباشیم

  پاسخ:
  من هم باید در چارچوب قوانین کشوری که در آن زندگی می‌کنم، حرف بزنم؛ چون اگر غیر از این باشد، مجرم به حساب می‌آیم.
 • 🌱...Masoumeh ...🌱
 • سلام

  من درکتون میکنم 

  ولی این حس شکست خوردگی و ناامیدی  خودش از همه چیز بدتره شما فک کن یه کشوری مثل المان تو بل بشوی هیتلر و جنگ جهانی و وضعیت یهودی هاش بازم از هم نپاشید و الان شده کشور قدرت مند به نظرم  ماها نمیتونیم رویداد های اطرافمون رو کنترل کنیم (جامعه و کشورمون )  لااقل میتونیم زندگی خودمون و افکارمون رو کنترل کنیم که. و به فکر جبران باشیم تا ازین حالت سکون دربیایم ! 

  پاسخ:
  سلام. البته از کامنت شما ممنونم؛ ولی خب من شخصاً خیلی جاها اُمید داشتم و صبر کردم، ولی نتیجه نگرفتم. پیر شدن پدرم را دارم می‌بینم و این احساس که افتخار پدرت نباشی و ثمره بهترین سال های زندگی پدرت نشوی، درد بزرگی است! اینکه پدرومادر با غصه نگاهت کنند و سنت از سی سال گذشته باشد و هنوز نه همسری و نه زندگی داشته باشی، والله قسم درد دارد!
 • نمونه سوالات آیین نامه 96
 • سلام وبلاگ خوبی دارین ، موفق و پایدار باشین .

  در جوابِ جناب طاهری فر باید بگم شخصاََ امیدوارم هیچوقت موتور جستجوی ایرانیِ نیمه قدرتمند هم نداشته باشیم

  چون در اولین فرصت موتورهای جستجوی غیرایرانی رو فیلتر میکنن

  و اینکه اینترنت مرز بندی نداره که ایرانی و خارجی و این مدل دسته‌بندی‌ها رو وارد سایت‌ها و خدمات آنلاین کنیم

  پاسخ:
  امروز یکی از بهترین موتورهای جستجوی ایرانی را که در لینک خبری معرفی شده بود، تست کردم؛ نتیجه به معنی واقعی کلمه: افتضاح!
 • محمد رضا ندیم پور
 • سلام و درود

  آنچه نوشتید درد مشترک بیشتر اقشار جامعه است.

  البته که هرکس درددل و انتقادی داشته باشد باید که(بخصوص دریک حکومت اسلامی)بتواند درامنیت وآرامش آنرا بیان کرده و کسی متعرضش نشود. زمانی که اعتراضات مدنی و صنفی اقشار مختلف مردم را سرکوب کنند و به تجمعات آنها مجوز ندهند یا مکانی را برای اعتراضات ایجاد نکنند، قطعا ناامیدی از شنیدن حرفشان توسط مسئولین ، راه را برای آشوب باز میکند. امروز دانشجو ، معلم ، کارگر و حتی اصناف مانند آن و نیز اغلب جوانان از نابرابریهای اجتماعی ، اختلاسها ، وسوء مدیریت مدیران چپاولگر که همه فرصتها و منابع آنها را تلف کرده اند، دل پری دارند. خط کشی بین آحاد جامعه و تعیین افراد به دودسته خودی و غیر خودی ، و نامیدن منتقد این بی عدالتی ها بعنوان عوامل ضدانقلاب ، در طی این سالهای پس از انقلاب، و عدم بکاربستن سفارشهای مولا علی ع ، در حکومت داری و مدارا با مردم ، نشان میدهد چقدر از اهداف اولیه انقلاب که همانا آزادی بیان و آزادی پس ازبیان و ایجاد شغل ورفاه وتحصیل و بهداشت رایگان برای مردم و ریشه کن کردن فساد و فحشا و رانت و اختلاس و اعتیاد بود، فاصله دارد. هرچه بیشتر دور خود حصاربکشیم،اینترنت راقطع کنیم و به سبک کره شمالی رفتار کنیم، تنها اثری که باقی میگذارد، ازبین رفتن پشتوانه مردمی برای یک حکومت است!!!

  ببخشید اطاله کلام شد. پیرو تایید دردلهای شما بود که نوشتم.  

  از شما دعوت میکنم به وبلاگ ماهم سری بزنید. در ،، پارک شهر ،، مطالب متنوعی برای ارائه داریم. یاعلی. موفق باشید.

  پاسخ:
  التماس دعا. استفاده کردم.
 • محمد قنبری
 • من بیست و دوسال پیش حال تو را داشتم الان الان پنجاه و چهارساله. فکر می‌کنی وضعم بهتر شده؟ زیر سقف پدر مادرم نیستم حالم خوبه اما... از لحاظ مالی بدون هیچ امیدی به آینده و زیر خط فقر دارم زندگی می‌کنم. خودمو به خاطر همراهی با انقلاب، مقصر می‌ دونم... باهم همدردی رفیق.

  پاسخ:
  همراهی کردن یا نکردن با انقلاب، بحث مفصلی می‌طلبد. البته این نوشته دردودل نبود و بیشتر هدفش، بیان مشکلات و مطالبه‌گری بود؛ همین.
 • نگار انصاری
 • دلم میخواد بمیرم تو این کشور :/

  پاسخ:
  این نوشته را ننوشتم که نشر ناامیدی بدهم؛ فقط خواستم در چارچوب قانون کشورم، انتقاد و دردهایم را که مطمئناً درد خیلی افراد هست را بیان نمایم؛ وبلاگ بیان هم برای همین مسائل ساخته شده و خدمات می‌دهد؛ اینطور نیست؟

  دلم ترکید و کاری ازم بر نمی‌یاد.

  آه چی بگم.

 • گل بارون زده بهاری
 • سلام برادر 

  فقط میتونم بگم متاسفم ...

  بازم خداوند رو شکر کنید بابت اینکه پدر و مادرتون رو دارید و از محبتشون بی بهره نیستید...

  من پدر و مادرم فوت شده و تو این شرایط مستاجر و با خواهرم زندگی میکنم.

  پاسخ:
  خدواند پدرومادرتان را رحمت کند. ناشکر نیستیم البته.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی